SPŁYW PONTONOWY

dla rodzin i przyjaciół

Zabierz rodzinę lub przyjaciół na przygodę na Sanie! Zafunduj sobie wspaniałe i bezpieczne wspomnienia z pobytu w Bieszczadach! Wybraliśmy dla Was wyjątkowy odcinek rzeki, na którym płynie się przyjemnie. Spływy odbywają się na wysokiej jakości pontonach firmy NORD BOAT, WATS i GUMOTEX przeznaczony dla 3, 5 bądź 7 osób. Spływy są bardzo bezpieczne, uczestnicy zostają wyposażeni w kamizelki asekuracyjne, pagaje oraz worek wodoszczelny na odzież czy ręcznik! Pełna niezależność oraz wspaniała zabawa! Dodatkowo, pomożemy Ci wrócić do miejsca startu a nawet pomożemy zaplanować pomysł na cały dzień!

ZAREZERWUJ spływ pontonowy

Wybierz datę spływu

Proces  rezerwacji. Jak przebiega? 

 1. REZERWACJA

 

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pontonu. Można tego dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 697075795 lub za pośrednictwem kalendarza dostępnęgo na tej stronie.

  • Potwierdzamy rezerwację SMS`em oraz przypominamy o niej, dzień przed spływem.  
  • Płatność na miejscu w gotówce.

 2. SPŁYW PONTONOWY

  • Gdzie dojechać?: Parking (darmowy - miejski) na przeciwko hotelu Bona - Sanok ul. Białogórska 47
  • Z parkingu trzeba się przespacerować przez most na drugą stronę rzeki i za mostem skręcić w lewo - Podążaj za znakami z logo ZielonegoPontonu.pl
  • Tam będą czekać na Ciebie nasi instruktorzy, którzy dobiorą ponton i kamizelki asekuracyjne i zwodują Twój ponton.
  • Rozkoszujesz się spływem pontonowym z rodziną lub przyjaciółmi!
  • Spływ kończysz na oznaczonej przystani.

 3. POWRÓT NA PARKING

 

Na końcu spływu, w miejscowości Liszna, czeka busik Zielonego Pontonu, który zabiera kierowców po odbiór samochodu do Sanoka. W tym czasie reszta załogi odpoczywa w zadaszonej wiacie tuż przy brzegu czekając na swój transport.

Nasza  trasa spływów

GODZINY SPŁYWÓW

Dostępne:

poniedziałek - niedziela

 

SPŁYW 

PORANNY 

GODZINA:

11:00

 

 

Wyposażenie i sprzęt na spływie

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki, firmy NordBoat i Wats dostarczają sprzęt także służbom ratowniczym. Pontony są niezatapialne, nie da się też go przypadkowo wywrócić. Nie potrzebujesz doświadczenia inaczej niż w przypadku kajaków.

Kamizelki asekuracyjne - Instruktor dopilnuje, aby była ona poprawnie dobrana i odpowiednio zapięta. Kamizelka zapewnia bezpieczeństwo!

Pagaje - rodzaj drewnianego wiosła. Dostępny  w dwóch rozmiarach 120 i 140 cm.

Worki wodoszczelne - 10 litrowy na każdym pontonie.

BEZPIECZEŃSTWO

Najwyższe standardy bezpieczeństwa, wypracowane kilkuletnim doświadczeniem. Jest to spływ rekreacyjny, pływały z nami 3 letnie dzieci pod opieką uśmiechniętych rodziców oraz wycieczki emerytów. Nie zatrudniamy przypadkowych ludzi, nasza kadra instruktorów i ratowników, ma za sobą wiele spływów pontonowych. Działamy całkowicie legalnie, posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i uprawnienia.

DLACZEGO WARTO Z NAMI PŁYWAĆ?

Sprawdź dlaczego organizujemy najlepsze spływy pontonowe w Bieszczadach

SKĄD STARTUJEMY?

Przyjeżdżając na wcześniej zarezerwowany spływ w Sanoku, samochód najlepiej zostawić na darmowym parkingu przy ulicy Białogórskiej 47 (naprzeciwko Hotelu Bona). Stamtąd nasze tabliczki pokierują Was dokładnie w miejsce gdzie rozpoczniecie spływ pontonowy. Start spływu znajdziecie po drugiej stronie mostu po lewej stronie, przekraczając go na pewno zobaczycie już nasze pontony czekające na Was przy brzegu.

MAPY SPŁYWÓW

Głównym kryterium dla nas jesli chodzi o wybór trasy spływu jest stan wody w danym okresie. Na poziom wody wpływ mają przede wszystkim regularne opady, ale także praca Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Trudno przewidzieć pogodę na wiele miesięcy w przód, jednak z reguły doskonałe warunki do spływów w Bieszczadach panują już od kwietnia!


Co ze sobą zabrać? 

 

Odpowiednie buty – wybierając się na spływ pamiętajmy zawsze o odpowiednim obuwiu: najlepiej buty wodne lub sandały (ale nie klapki i japonki). Możemy płynąć oczywiście w trampkach lub innym obuwiu sportowym, ale musimy być przygotowani na ich zamoczenie.

 

Woda i batonik energetyczny – pamiętajmy o zabraniu ze sobą wody mineralnej lub innego napoju, szczególnie w upalne dni. Przy dłuższych spływach przydatne będą kanapki lub batoniki energetyczne.

 

Nakrycie głowy / krem do opalania – spływ pontonowy podczas upalnych dni to idealny sposób na zaznanie ochłody, pamiętajmy jednak o czapkach, kapeluszach czy chustach na głowę, które będą nas chronić przed mocnym słońcem. Zabierzmy ze sobą również kremy do opalania z filtrem UV.

 

 

 

JEŚLI CHCEMY BYĆ CAŁKOWICIE SPOKOJNI O NASZ SPRZĘT ELEKTRONICZNY ZALECAMY  ZOSTAWIĆ GO NA BRZEGU, UNIKAJĄC JEGO UTRATY (NP. GDY UPUŚCIMY GO DO WODY)


REGULAMIN SPŁYWU

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem spływów pontonowych. ZOBACZ