Jedziemy w Bieszczady

Wycieczki jednodniowe na topie

Bieszczady wycieczki jednodniowe - baner.
Wybierając się w Bieszczady, warto zaplanować choć jeden dzień na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Szczególnie polecanym miejscem do zwiedzania jest Sanok, który uważany jest za bramę Bieszczad. W tym artykule przedstawiamy Wam listę kilku najważniejszych atrakcji, które warto zobaczyć w Bieszczadach. Wycieczki jednodniowe będą doskonałym pomysłem, aby urozmaicić pobyt w tych pięknych górach.

Bieszczady – wycieczki jednodniowe w Sanoku i okolicy

Dzikość Bieszczad każdego roku przyciąga turystów spragnionych bliskiego kontaktu z naturą. I choć wędrówki po Bieszczadach potrafią wyciszyć i solidnie zmęczyć, to warto także zaplanować w trakcie swojego wyjazdu poznanie historii i kultury pogranicza wschodniej części polskich Karpat. W tym celu wybierz się do Sanoka i skorzystaj z oferty biura podróży na wycieczki jednodniowe w Bieszczadach. Dzięki temu w krótkim czasie poznasz najważniejsze miejsca, które przybliżą Ci historię regionu.
Bieszczady, Sanok - panorama.

Do miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, z pewnością należy Skansen w Sanoku, który jest niejako świadectwem tego, jakim tyglem kulturowym kiedyś były Bieszczady. W Muzeum znajdziemy bowiem ponad 180 obiektów z charakterystycznymi cechami dla kultury Łemków, Bojków, Podgórzan Wschodnich i Dolinian. W skansenie możemy podziwiać chaty, kuźnie młyn, wiatraki, a nawet odwzorowany typowy rynek galicyjski z warsztatami rzemieślników i sklepikami. Odwiedzając skansen, warto zabrać ze sobą jedną z ręcznie robionych pamiątek wykonanych z drewna lub ceramiki oraz zakupić namalowany na drewnie obraz.

Wycieczki jednodniowe – co jeszcze warto zobaczyć?

Mimo że wrzesień 2021 r. powoli dobiega końca, to warto jeszcze uzupełnić kalendarz wycieczek o zwiedzanie Bieszczadów. Będąc w Sanoku, warto poprosić biuro podróży o zorganizowanie wycieczki jednodniowej, która będzie zawierać najciekawsze atrakcje Sanoka. Skorzystanie z oferty biura podróży pomoże nam zaoszczędzić czas potrzebny na samodzielne szukanie atrakcji.

Dodatkowo najczęściej biuro podróży będzie miało w swojej ofercie zwiedzanie z przewodnikiem, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie można poznać historię regionu. Wycieczki w Bieszczadach należy rezerwować z wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli planujemy wybrać się na zwiedzanie w weekend.

Piątek i sobota to najbardziej oblegane terminy, dlatego lepiej zarezerwować miejsce jeszcze przed wyjazdem w Bieszczady. Na zwiedzanie wybierz powrót z gór lub początek całej wycieczki, ponieważ odległości w Bieszczadach są dość duże. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu na zobaczenie innych miejsc lub uczestnictwo w większej liczbie wycieczek.

Muzeum historyczne w Sanoku

Będąc w Bieszczadach, nie można ominąć zwiedzania Muzeum Historycznego w Sanoku z imponującą kolekcją ikon. Muzeum dodatkowo znajduje się w Zamku Królewskim, dzięki czemu można przy okazji odwiedzić wnętrza renesansowych komnat.

Odwiedzając muzeum warto zobaczyć wystawę malarstwa Ecole de Paris oraz odwiedzić skrzydło zamku, w którym znajduje się ponad 600 prac wykonanych przez Zdzisława Beksińskiego. Jest to największa wystawa jego prac na świecie.

Kościół franciszkanów

Wśród miejsc, które warto zobaczyć podczas wycieczki do Sanoka, jest kościół franciszkanów. Jest to najstarszy budynek centralnego placu. Wnętrze kościoła oraz ołtarz są ozdobione późnobarokowymi obrazami. W kościele swój obraz ma też Matka Boska Pocieszenia, na którym ubrana jest w srebrną suknię barokową. Z obrazem wiąże się także pewna legenda, o której na pewno usłyszycie podczas zwiedzania Kościoła.

Bieszczady wycieczki jednodniowe - spływ.

Ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka i sanockie murale

Będąc w Sanoku, wybierz się koniecznie zobaczyć ławeczkę dobrego wojaka Szwejka, którą znajdziesz przy ul. 3 Maja. Wszyscy miłośnicy literatury Haska z pewnością ucieszą się z możliwości odpoczynku w pobliżu bohatera jednej z jego najsłynniejszych książek.

Wśród wielu dostępnych wycieczek po Sanoku, wybierz również tę, która w swoim programie zawiera zwiedzanie unikatowych sanockich murali autorstwa Andrzeja Andrejkowa. W ramach projektu MuralMapa artysta przeniósł postacie ze starych fotografii, wprost na ulice Sanoka. Dzięki temu tchnął w nich nowe życie, pozwalając jednocześnie turystom zgłębić tajemnice życia dawnych mieszkańców Sanoka.

Spacer ulicami Sanoka

Wrzesień 2021 roku to doskonały czas na odbycie wycieczki w pięknych Bieszczadach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Bieszczady są najpiękniejsze jesienią. Zwłaszcza jeżeli biuro podróży zaproponowało Ci spacer po sanockim rynku, placu św. Michała lub po Parku Miejskim w Sanoku. Każde z wymienionych miejsc ma swój niepowtarzalny klimat i ciekawą historię.

Spływ pontonowy – atrakcja dla całej rodziny

Marzy Wam się trochę więcej emocji? Biuro podróży powinno udzielić Wam informacji, czy poza organizacją wycieczek mogą zorganizować dla Was spływ pontonowy Sanem. To doskonała propozycja dla rodzin oraz grup zorganizowanych. Z perspektywy rzeki można podziwiać nienaruszone piękno dzikiej przyrody, relaksować się wśród szumu wody i obserwować otoczenie.

Wycieczki pontonem będą też wspaniałą atrakcją dla dzieci bez względu na ich wiek. Już dwuletnie maluchy świetnie odnajdują się na pontonie, oglądając zmieniające się krajobrazy z ogromnym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać, że spływy pontonowe są dość oblegane, dlatego przed zorganizowaniem wycieczki do Sanoka warto sprawdzić wolne terminy spływów. Zwłaszcza że wrzesień 2021 roku okazał się wyjątkowo ciepłym miesiącem.

Spływ Sanem z RMF FM - wspólna zabawa.