Podstawowym kryterium wyboru trasy spływu jest możliwość przepłynięcia w danym okresie. Mowa przede wszystkim o stanie wody. Na stan wody mają wpływ przede wszystkim regularne opady, ale także praca Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Trudno przewidzieć pogodę na wiele miesięcy w przód, jednak z reguły doskonałe warunki do spływów w Bieszczadach panują już od kwietnia. Dobry stan wody utrzymuje się w miesiącach maj i czerwiec. W wakacje deszczu jest mniej (choć nie jest to regułą) dlatego na niektórych odcinkach wody jest niewystarczająco do komfortowych spływów pontonowych. Są jednak odcinki rzeki San, na których pływać da się zawsze, nawet podczas wyjątkowo suchego lata.

 

Trasa spływu zaczyna się w miejscowości Sanok, Przy moście prowadzącym do Skansenu w Sanoku, a dokładniej tuż przy bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trasa przygotowana dla klientów indywidualnych i oczywiście dla grup zorganizowanych. Spokojna i rekreacyjna z pięknymi krajobrazami m.in. na cerkiew w Międzybrodziu. Przepłyniemy przez miejscowość Trepcza, kończąc spływ w dawnej miejscowości sanatoryjnej - Liszna, gdzie jeden z dwóch ośrodków należał do fundacji Michaliny Mościckiej, pierwszej damy Polski z okresu II Rzeczypospolitej.

 

Długość

8 km

 

 

Czas trwania

1,5 - 2 godziny

 

 

Dla kogo?

klientów indywidualnych, grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych, zielonych szkół

 

 

Możliwość zamówienia posiłku

przytań na końcu spływu

 

TRASA

ZWIERZYŃ - ŚREDNIA WIEŚ

Długość

6 km

Czas trwania

2 godziny

Dla kogo?

grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych

Kolejna z piękniejszych tras, która zależna jest w dużym stopniu od stanu wody na tym odcinku Sanu. Zaczynamy w miejscowości Zwierzyń, płyniemy odcinkiem "Martwego Sanu". Na trasie zlokalizowana jest elektrownia wodna w Zwierzyniu, cały spływ to spokojna i rekreacyjna trasa z pięknymi krajobrazami. Spływ kończy się w Średniej Wsi na lewym brzegu Sanu.


 

TRASA

ZWIERZYŃ - LESKO

Długość

13 km

Czas trwania

3,5 godziny

Dla kogo?

grup zorganizowanych

Dłuższa propozycja spływu ze Zwierzynia, tak jak poprzednia - zależna jest w dużym stopniu od stanu wody na tym odcinku Sanu. Zaczynamy w miejscowości Zwierzyń, płyniemy odcinkiem "Martwego Sanu". Na trasie zlokalizowana jest elektrownia wodna w Zwierzyniu. Trasa biegnie przez miejscowości Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew. Spływ kończy się w Lesku na prawym brzegu Sanu przed mostem na Huzele.


 

TRASA

LESKO - ZAGÓRZ

Długość

18 km

Czas trwania

3 - 4 godziny

Dla kogo?

grup zorganizowanych,

Spływ zaczynamy w miejscowości Lesko, nieopodal mostu prowadzącego w kierunku Hoczwi i Polańczyka. Jedna z piękniejszych widokowo tras, obfitująca w wąskie przesmyki i posiadająca na swojej trasie jedno miejsce gdzie na pewno na twarzach uczestników pojawi się uśmiech. Niestety jest to również trudno dostępny odcinek w sezonie letnim, ze względu na niski stan wody. Najlepsze warunki do organizacji spływu pojawiają się w marcu i kwietniu. Trasa biegnie przez miejscowości Postołów,  Łukawica, Manasterzec. Spływ kończy się w Zagórzu na lewym brzegu Sanu, na miejscu istnieje możliwość organizacji ogniska na przygotowanym do tego terenie.


 

TRASA

LESKO - POSTOŁÓW

Długość

6,2 km

Czas trwania

2 godziny

Dla kogo?

grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych

Trasa spływu zaczyna się w miejscowości Lesko na prawym brzegu Sanu przed mostem prowadzącym na Huzele. Stosunkowo krótka, spokojna i rekreacyjna trasa z malowniczym krajobrazem. Spływ kończy się w miejscowości Postołów przed mostem prowadzącym w kierunku Sanoka.


 

TRASA

SANOK - MIĘDZYBRODZIE

Długość

5 km

Czas trwania

1,5 - 2 godzinY

Dla kogo?

grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych

Trasa spływu zaczyna się w miejscowości Sanok, Przy moście prowadzącym do Skansenu w Sanoku, a dokładniej tuż przy bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Spokojna i rekreacyjna trasa z pięknymi krajobrazami m.in. na cerkiew w Międzybrodziu. Przepłyniemy przez miejscowość Trepcza, kończąc spływ przy dużym parkingu w miejscowości Międzybrodzie, na którym bez problemu autokar może oczekiwać na grupę.


 

TRASA

SANOK - MRZYGŁÓD

Długość

13 km

Czas trwania

3 godziny

Dla kogo?

grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych

Trasa spływu zaczyna się w miejscowości Sanok, Przy moście prowadzącym do Skansenu w Sanoku, a dokładniej tuż przy bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trasa dłuższa preferowana dla grup zorganizowanych. Rekreacyjny spływ z pięknymi krajobrazami m.in. na cerkiew w Międzybrodziu. Przepłyniemy przez miejscowości: Trepcza, Liszna, Dębna i zakończymy spływ pod "Diablą Górą" w miejscowości Mrzygłód, tuż za mostem prowadzącym do Tyrawy Solnej.


 

TRASA

SANOK - ULUCZ

Długość

23 km

Czas trwania

6 - 7 godzin

Dla kogo?

grup zorganizowanych

Najbardziej wymagające spływy w Bieszczadach, jednak bardzo zależne od stanu wody – taki spływ możliwy jest jedynie kilka razy w roku – szczególnie w miesiącach – marzec-kwiecień-maj. Płyniemy trasą ok 30 km zupełnie dzikimi brzegami górskiego Sanu. Nurt będzie szybki, kaskady, kamienie, dzikie zwierzęta. Zabieramy ze sobą prowiant, siekierkę, krzesiwo, nóż, GPS. Zaczynamy o wschodzie słońca – kończymy późnym popołudniem. Tereny spływu to odludne tereny. Często na trasie spływu można spotkać stada jeleni lub nawet żubrów przechodzące przez rzekę. W pewnym momencie zatrzymamy się, zbierzemy chrust i zapalimy wspaniałe ognisko – upieczemy kiełbaski i ugotujemy gulasz w żeliwnym kociołku.