Spływy pontonowe dla grup

Proponujemy Wam relaks doskonały, oderwanie od rzeczywistości, popłynięcie z prądem, dotknięcie natury, wspaniałą przygodę. Proponujemy Wam spływ Sanem – Zielonym Pontonem. To doskonała propozycja aktywnego wypoczynku w Bieszczadach. W bezpiecznych 5 lub 7 osobowych pontonach będziemy pracować jak jedna osoba, ciesząc się własnym towarzystwem, integrując się.

Przyroda Doliny Sanu  zaskakuje. Całkowicie zmienia swój charakter i już nie przypomina tej górskiej Bieszczadzkiej Puszczy. Bardziej przypomina brzegi Amazonki. Towarzyszą nam wspaniałe okazy dzikich ptaków , kaczek odciągających od gniazd, skaczące ponad powierzchnie pstrągi.  Dzika przyroda jest z nami za pan brat, a my nie czujemy się jak nieproszeni goście. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Wyobraźcie sobie, że niemal cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie! W niektórych okresach (kwiecień -maj i po dużych deszczach) możliwe są spływy górnym odcinkiem Sanu. Tam możemy nawet spotkać stado żubrów przechodzące pod wodę. Zapraszamy Was na spływy o różnej długości – od krótkich, rekreacyjnych po całodniowe wyprawy!

Trasy standardowe

 

Trasy spływów pontonowych zależą przede wszystkim od stanu wody na bieszczadzkich rzekach. Pływamy przede wszystkim na Sanie. Zwyczajowo w miesiącach wiosennych stan wody jest odpowiedni niemal we wszystkich prezentowanych propozycjach. Stanardowo w miesiącach wiosennych i podczas roztopów (marzec-kwiecień-maj-czerwiec) dostępne są trasy:

 • Zwierzyń-Lesko – ok 13 km – czas ok 3 – 3,5 godziny
 • Lesko – Zagórz – ok 17 km.  – czas około 3,5-4 godziny
 • Sanok – Mrzygłód – ok 12 km – czas ok 3 godziny

W miesiącach wakacyjnych (lipiec – sierpień – wrzesień) przy bardzo niskich stanach wody, warunki  pozwalają na inne trasy spływów, bardzo prosimy o kontakt – doradzimy najlepsze trasy:

 • Sanok – Mrzygłód- ok 13 km – czas ok 3 – 3,5 godziny.
 • Sanok - Liszna - ok 7 km - czas ok 1,5 - 2 godziny.
 • Sanok - Międzybrodzie - ok 5 km - ok 1,5 godziny.

Krótkie spływy trwają do 2 godzin, a pozwalają na wspaniałe dopełnienie propozycji wycieczki np. po zwiedzaniu sanockiego skansenu lub podczas wizyty w Lesku lub Zwierzyniu na Cudownym Źródełku. Trasy podobnie zależą od stanu wody  (marzec-kwiecień-maj-czerwiec):

 • Zwierzyn-Średnia Wieś – ok 6 km – czas ok 1,5 h  (+ dojście 20 min)
 • Lesko – Postołów – ok 6 km – czas około 1,5 h
 • Postołów – Załuż  – ok 12 km – czas ok 3 h
 • Sanok – Międzybrodzie -ok 5 km – 1,5 h

przy bardzo niskich stanach wody pływamy (zwykle w miesiącach: lipiec – sierpień – wrzesień)

 • Sanok – Międzybrodzie- ok 5 km – czas ok 1,5 h,
 • Zwierzyń – Średnia Wieś ok 5 km – czas ok 1,5 h

CENA : 39 zł/osoba

W cenie zawiera: się spływ pontonowy na wybranej trasie, opieka instruktorów, opieka ratownika WOPR, instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad pływania pontonem, zapewnienie sprzętu asekuracyjnego - kamizelki dobrane do wagi dla każdego uczestnika, pagaje, pontony NORD BOAT,  worki wodoszczelne, Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika

Wyprawy pontonowe

TO DOPIERO PRZYGODA!!! Najbardziej wymagające spływy w Bieszczadach, jednak bardzo zależne od stanu wody – taki spływ możliwy jest jedynie kilka razy w roku – szczególnie w miesiącach – marzec-kwiecień-maj. Płyniemy trasą ok 30 km zupełnie dzikimi brzegami górskiego Sanu. Nurt będzie szybki, kaskady, kamienie, dzikie zwierzęta. Zabieramy ze sobą prowiant, siekierkę, krzesiwo, nóż, GPS. Zaczynamy o wschodzie słońca – kończymy późnym popołudniem. Tereny spływu to odludne tereny. Często na trasie spływu można spotkać stada jeleni lub nawet żubrów przechodzące przez rzekę. W pewnym momencie zatrzymamy się, zbierzemy chrust i zapalimy wspaniałe ognisko – upieczemy kiełbaski i ugotujemy gulasz w żeliwnym kociołku. To IDEALNA WYPRAWA INTEGRACYJNA!

 • 1. Procisne – Rajskie ok 31 km.  – czas około 8 godzin
 • 2. SZCZAWNE – ZAGÓRZ – rzeka Osława (tylko roztopy)
 • 3. Sanok - Ulucz - kwiecień- wrzesień 22 km - ok 6-7 godzin. 

CENA: od 59 zł/osoba

Ostateczna cena jest sumą dodatkowych świadczeń , np. kateringu, długości trasy, itp.
W cenie zawiera:
się spływ pontonowy na wybranej trasie, opieka instruktorów, opieka ratownika WOPR, instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad pływania pontonem, zapewnienie sprzętu asekuracyjnego - kamizelki dobrane do wagi dla każdego uczestnika, pagaje, pontony NORD BOAT,  worki wodoszczelne, Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika 

Trasy spływów

Podstawowym kryterium wyboru trasy spływu jest możliwość przepłynięcia w danym okresie. Mowa przede wszystkim o stanie wody. Na stan wody mają wpływ przede wszystkim regularne opady, ale także praca Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Trudno przewidzieć pogodę na wiele miesięcy w przód, jednak z reguły doskonałe warunki do spływów w Bieszczadach panują już od kwietnia. Dobry stan wody utrzymuje się w miesiącach maj i czerwiec. W wakacje deszczu jest mniej (choć nie jest to regułą) dlatego na niektórych odcinkach wody jest niewystarczająco do komfortowych spływów pontonowych. Są jednak odcinki rzeki San, na których pływać da się zawsze, nawet podczas wyjątkowo suchego lata.

Dlaczego Zielony Ponton?

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki. Firma NordBoat dostarcza sprzęt także służbą ratowniczym. Nie są to zwykłe ceratowe dmuchawce, ale bardzo wytrzymałe wyczynowe konstrukcje. Wysoka wytrzymałość materiału z którego jest zrobiona sprawia że jedyne na czym się skupiacie to przyjemność ze spływu. My dbamy o Wasze bezpieczeństwo. Pontony są niezatapialne, 5 komorowe wykonane z wytrzymałego kilkuwarstwowego tworzywa z siatką winylową w środku. Pontonu nie da się ich też przypadkowo wywrócić. Pod względem bezpieczeństwa pontony są bardziej zalecane niż kajaki, którym przypadkowe wywrotki mogą się przydarzyć. Na każdym z pontonów jest także worek wodoszczelny (10l) i zestawy opatrunkowe.

Opcje dodatkowe

Ognisko na brzegu

OGNISKO

Na brzegu w dogodnym miejscu rozpalimy ognisko. Na ognisku będzie kiełbaska, chleb, herbata z dodatkiem bieszczadzkich ziół, kechup i musztarda. Spróbujemy także podkarpackich proziaków - rodzaju podpłomyka, który najlepiej smakuje na ciepło posmarowany masłem z czosnku niedźwiedziego. Woda zawsze wzmaga apetyt :)

+15 zł/osoba

 

Katering w plenerze

catering

Wyobraźcie sobie że na brzegu czeka Was ognisko nad którym zawieszony jest kociołek z bulgocącym ostrym gulaszem, obok gorąca woda z pierogami z ziemniakami i kapustą, do tego regionalne kiełbaski, ciepłe napoje a jeśli ognisko jest na końcu spływu także coś bardziej rozgrzewającego, obok ogórki, kiszona kapusta, kaszanka  i kiełbaska z grilla ..mniam! 

 od 25 zł/osoba

 

Inne atrakcje 

Spływ pontonowy można połączyć z innymi atrakcjami i skomponować całodniową wycieczkę. Może być połączona z kursem pierwszej pomocy lub zabawami i grami integracyjnymi na końcu lub w trakcie spływu -  np. poszukamy pirackich skarbów za pomocą GPS oraz wykrywaczy metali lub rozegrać turniej BumperBall lub Archery Tag. 

 od 25 zł/osoba

 

 

Zarezerwuj Spływ