Oferta dla grup dorosłych | Spływy Pontonowe w Bieszczadach

Uśmiechnięta i machająca grupa na pontonie.
Spływy pontonowe
dla GRUP DOROSŁYCH

Spływy pontonowe

DLA GRUP DOROSŁYCH

Bezpieczna przygoda DLA KAŻDEGO

Organizowane przez nas spływy pontonowe, to świetny sposób na oderwanie się od rzeczywistości! Popłyniecie z prądem, dotkniecie natury, zasmakujecie wspaniałej przygody! Proponujemy Wam spływ Sanem – Zielonym Pontonem. To doskonała propozycja aktywnego wypoczynku w Bieszczadach, przeznaczona dla grup w każdym wieku, bez względu na kondycję fizyczną. Nasze spływy to czysty relaks i rekreacja! W bezpiecznych 5 lub 7 osobowych pontonach będziemy pracować jak jedna drużyna, ciesząc się własnym towarzystwem, integrując się. Przyroda Doliny Sanu jest wspaniała i kojąca dla oczu. Całkowicie zmienia swój charakter i już nie przypomina tej górskiej Bieszczadzkiej Puszczy. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie! W niektórych okresach (kwiecień -maj i po dużych deszczach) możliwe są spływy górnym odcinkiem Sanu.  Zapraszamy Was na spływy o różnej długości – od krótkich, rekreacyjnych po całodniowe wyprawy!

 

Spływy pontonowe Sanem stają się niemal obowiązkowym punktem wycieczek w Bieszczady, podobnie jak flisackie spływy w Pieninach.

 

CENA

DLA GRUP DOROSŁYCH

39 zł

za osobę

opiekunowie grupy lub piloci bezpłatnie

Co jest w cenie?

 • spływ pontonowy,
 • obsługa,
 • opieka ratownika,
 • instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad pływania pontonem,
 • zapewnienie sprzętu asekuracyjnego – kamizelki dobrane do wagi dla każdego uczestnika,
 • pagaje,
 • pontony NORD BOAT i WATS,
 • Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika.

Trasa regularna

Mamy kilka propozycji tras dla grup zogranizowanych. Ich dostępność w największym stopniu uzależnowna jest od stanu wody na Sanie. Największy wybór tras mamy od marca do końca maja. Naszą trasą, na której możemy pływać cały rok jest 8 kilometrowa trasa Sanok-Liszna.  To jedna z najciekawszych propozycji jakie znajdziecie w naszej ofercie. Trasa do Lisznej to jednocześnie piękny krajobrazowo odcinek oraz jedna z najbezpieczniejszych tras dla początkujących grup. Rzeka San po której pływamy w międzynarodowej skali trudności rzeki WW(ang. white water)jest zaliczana do najłagodniejszych/rekreacyjnych. Przy odpowiednim stanie wody możliwe są także inne trasy, które konsultujemy z grupą indywidualnie. 

SANOK - LISZNA

Ilość kilometrów 

 8km

Pływamy

kwiecień – wrzesień

Czas trwania

1,5 -2 godziny

Organizacja ognisk

Na życzenie grupy spływ możemy zakończyć wspólnym ogniskiem, które dla Was zorganizujemy

Trasy na zamówienie

ZWIERZYŃ - HOCZEW

Ilość kilometrów10km

Czas trwania2,5 godziny

Pływamykwiecień – maj 

LESKO - ZAGÓRZ

Ilość kilometrów13km

Czas trwania3,5 godziny

Pływamykwiecień – maj 

Możliwość organizacji ogniska

Jak przebiega spływ?

Po wcześniejszej rezerwacji i ustaleniu szczegółów dotyczących spływu grupa przyjeżdża na umówione miejsce (wskazujemy miejsce gdzie bezpiecznie i darmowo zaparkujecie autokar)

 1. Przejście z autokaru na miejsce rozpoczęcia spływu (ok. 400 m).
 2. Spotkanie grupy z instruktorami i ratownikami.
 3. Instruktorzy w pierwszej kolejności pomogą Wam prawidłowo dobrać kamizelki asekuracyjne oraz pozostały sprzęt.
 4. Dopilnujemy aby każdy miał prawidłowo zapiętą kamizelkę.
 5.  Wspólnie dobierzemy się w załogi, zasugerujemy w razie wątpliwości właściwą konfigurację.
 6. Przeprowadzimy krótkie szkolenie – dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz nauczymy się jak wspólnie sterować pontonem.
 7. Wodujemy pontony i wspólnie płyniemy do końcowej przystani.
 8. Na końcu spływu będzie czekał już autokar – a jeśli zechcecie zorganizujemy Wam ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Jak zarezerwować?

PRZEZ INTERNET

kontakt@zielonyponton.pl

TELEFONICZNIE

13 30 67 888
697 075 795
Pon-Sb 9:00-18:00

W PUNKCIE SPRZEDAŻY

 1. W Uhercach mineralanych przy drezynach rowerowych
 2. Zagórz ul. Bieszczadzka 5

FAQ

Czy będziemy mokrzy? Jak się ubrać? Czy każdy wiosłuje? czyli NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pływaj Zielonym Pontonem

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

NAJLEPSZY SPRZĘT

GWARANCJA BEZPIECZNEJ PRZYGODY! Sprzęt jaki posiadamy to pontony raftingowe. Charakteryzują się nieprzeciętną wytrzymałością, nie uszkodzą ich kamienie, nie ma możliwości ich przebicia, posiadają 7 niezależnych komór powietrznych. Są bardzo stabilne na wodzie, ryzyko wpadnięcia do wody jest zerowe. Obsługa pontonu jest bardzo prosta i po kilkunastominutowym przeszkolenie każdy da sobie radę. Pontony polecamy szczególnie grupom, które po raz pierwszy chcą wypróbować spróbować tego rodzaju aktywności.  Nie trzeba nawet umieć pływać!  Wiemy z doświadczenia, że grup które już kiedyś doświadczyły spływów pontonowych nie musimy przekonywać jak doskonały jest to wypoczynek 🙂

DLA KOGO SPŁYW?

Pływanie na pontonach jest dla każdego! Świetnie poradzą sobie grupy przyjaciół, grupy firmowe i integracyjne jak i seniorzy. Pontony płyną z nurtem rzeki, więc jest to bardzo relaksacyjny spływ. Zawsze w konsultacji z grupą jesteśmy w stanie przygotować spływ pod indywidualne wymagania i zmodyfikować go tak aby każdy mógł z niego skorzystać

OBSŁUGA

O bezpieczeństwo waszej grupy dba najbardziej doświadczona w regionie kadra! Pływamy regularnie od 2014 roku w niezmiennym składzie. Traktujemy kwestie bezpieczeństwa bardzo poważnie,   jako jedyny organizator spływów mamy nawiązaliśmy stałą współprace z Bieszczadzkim Centrum Ratownictwa Wodnego LESTUR.  Ratownicy mają  na wyposażeniu rzutki oraz rozbudowaną apteczkę R1.  Instruktorzy Zielonego Pontonu posiadają ogromne doświadczenie zdobyte na ogromnej ilości spływów z różną specyfiką grup. Oprócz tego są uczestnikami wielu szkoleń i kursów, w ciągu roku organizujemy około 150 spływów pontonowych rocznie.

Galeria

Spływy pontonowe dla grup zorganizowanych

Opcje dodatkowe

Spływ pontonowy można wzbogacić o inne atrakcje! Świetnym zwieńczeniem takiej wyprawy jest np. organizacja ogniska na brzegu – zmęczeni zgłodniejemy – a regionalne brzozowskie kiełbaski najlepiej smakują z ogniska nad Sanem, zwłaszcza jak popijemy je herbatą z dzikiej mięty!