Musisz to wiedzieć, zanim zaczniemy spływ Sanem!

FAQ

Spływ Sanem widok.
Spływ Sanem to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu w Bieszczadach. Spływ kajakowy czy pontonowy rzeką San z pewnością będzie należał do jednej z największych atrakcji, jakie mieliście okazję przeżyć w tym roku. U osób, które mają przed sobą pierwszy spływ, rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Dla wszystkich ostrożnych i niepewnych przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości podczas takiej wycieczki po Sanie.

Czy spływ Sanem jest bezpieczny?

Tak, ponieważ bardzo dbamy o kilka istotnych aspektów, które czynią ze spływów bezpieczną rozrywkę. Po pierwsze używamy najlepszych pontonów. Nasze pontony należą do najbezpieczniejszych i nie są wywrotne. Sprawdzają się na raftingu, więc na spokojnym i rekreacyjnym spływie Sanem będą niezwykle stabilne. Po drugie, zanim zaczniemy wycieczkę, zostaniesz przeszkolony z obsługi pontonu, sposobu sterowania, zachowania zasad bezpieczeństwa. Poznasz zasady, które gwarantują bezpieczny spływ na każdej rzece. Po trzecie i chyba najważniejsze otrzymasz kamizelkę i osobiście sprawdzimy jej poprawne zapięcie.
Spływ rzeką rodzinny.

Czy płynie z nami instruktor?

Instruktor i ratownik płyną z grupami zorganizowanymi. Podczas wycieczek szkolnych ratownik cały czas jest na miejscu i płynie po wodzie z uczestnikami spływu. Dla rezerwacji indywidualnych nie ma konieczności stałej obecności instruktora. Na starcie przejdziecie odpowiednie szkolenie, a potem wystarczy kierować się zasadami bezpieczeństwa i relaksować w czasie około 2-godzinnego spływu.

Skąd będziemy wiedzieć, gdzie jest meta?

Na końcu trasy będą na Was czekać instruktorzy, którzy wskażą jej miejsce i pomogą Wam przybić do brzegu, oraz bezpiecznie opuścić ponton. Nie ma obaw, że ominiecie to miejsce, że zabłądzicie lub skręcicie w innym kierunku. Organizacją spływów zajmujemy się od wielu lata i żaden z klientów nas nie przegapił.

Jak wrócimy po nasz samochód?

Na miejsce startu (parking przy ulicy Białogórskiej w Sanoku) będziecie musieli pozostawić swój samochód. Spływ odbywa się do miejscowości Liszna. Tam po przybyciu do brzegu nasz samochód zabierze Waszego kierowcę do Sanoka, aby ten mógł przyjechać po resztę grupy. W tym czasie pozostali uczestnicy spływu mogą zamówić menu ogniskowe w pobliskim gospodarstwie.

Czy na spływ można zabrać małe dzieci?

Tak, najmłodszy uczestnik naszego spływu miał 6 miesięcy. Posiadamy kamizelki dla dzieci w każdym wieku. W naszej ofercie dzieci do lat 4 płyną za darmo. Nie określamy dolnej granicy, ocenę możliwości dzieci i ich wytrzymałość pozostawiamy rodzicom i opiekunom. Proszę pamiętać, że organizujemy także spływy grupowe dla szkół.

Czy można zabrać ze sobą aparat lub telefon?

Oczywiście, że tak. Jednak nadmieniamy, że czynicie to na własną odpowiedzialność. My z naszej strony oferujemy zabezpieczenie w postaci worka wodoszczelnego. Każdy uczestnik spływu otrzymuje taki worek na ręcznik, telefon, dokumenty. Odcinek jest długi, trasa ma aż 8 km, więc warto mieć ze sobą telefon. Jednak proszę pamiętać, że może wpaść do wody w trakcie robienia zdjęć, więc bądźcie ostrożni.
San rzeka - widok.

Czy w czasie deszczu spływ się odbywa?

Sytuacja zależy od warunków atmosferycznych. Jeżeli jest to delikatny deszczyk, nie ma przeciwwskazań, aby spływ się odbył. Jeśli jednak występuje ryzyko burzy podczas podróży, zasugerujemy, aby atrakcja została przeniesiona na inny termin.

Co zabrać ze sobą na spływ?

Koniecznie zabierz wygodne ubranie i buty. Zabezpiecz się adekwatnie do pogody. Przygotuj ręcznik i środek na komary, koniecznie zabierz wodę do picia. Przygotowaliśmy dla Was specjalny wpis na ten temat – Co zabrać na spływ?

Czy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?

Tak, ponieważ zorganizowanie spływu wymaga od nas wcześniejszego przygotowania i sprawdzenia odpowiedniej ilości sprzętu. Ty też z pewnością chcesz mieć pewność, że nie zabraknie dla Twojej grupy sprzętu, instruktorów, kamizelek czy miejsca w busie dla kierowcy, którego odwieziemy na miejsce startu. Jak zarezerwować spływ dowiesz się tutaj – Zarezerwuj Spływ.

Co jest najbardziej atrakcyjne w spływie pontonem po Sanie?

Jest wiele aspektów, które świadczą o atrakcyjności wycieczek tego rodzaju. Z pewnością atrakcje te to przygoda. Przygoda, która jest niecodzienną formą wypoczynku. Przygodę taką przeżywamy okazjonalnie, dlatego potem wspominamy ją latami. Nasze trasy prowadzą przez malownicze zakątki. Rzeka poprowadzi Was przez piękne, dzikie Bieszczady. Spływ pontonem to atrakcja grupowa i rodzinna. Na jednym pokładzie zmieści się cała rodzina lub grupa znajomych. Rekreacyjny czas spędzimy w gronie bliskich nam osób. Taki spływ nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, ani specjalnych umiejętności. Dlatego jest stosunkowo niedrogą atrakcją do zgłębienia bieszczadzkich zakątków z perspektywy wodnego szlaku. Po drodze miniecie między innymi: cerkiew na skale w Międzybrodziu, historyczną Górę Fajkę tzw. bramę węgierską. Ponadto będziecie podziwiać dziką przyrodę Bieszczad.

Nurtują Cię inne pytania? Napisz lub zadzwoń do nas, udzielimy na nie odpowiedzi.

Spływ Sanem z RMF FM - wspólna zabawa.