Spływy górnym Sanem | Spływy Pontonowe w Bieszczadach

Emocje podczas spływu górnym Sanem.
Spływy pontonowe w Bieszczadach, Górny San dla Grup Zorganizowanych
Spływy pontonowe
GÓRNYM SANEM

Spływy pontonowe

GÓRNYM SANEM

Niecodzienne emocje NA GÓRNYM SANIE

TYLKO WCZESNA WIOSNA

Ta oferta to najbardziej wymagające spływy w Bieszczadach, niestety dostępna kilka razy w roku, ze względu na stan wody. Jeśli zaciekawiła Was ta propozycja spływu to musicie zarezerwować termin w miesiącach – marzec, kwiecień bądź maj. To jedyny moment kiedy nurt będzie szybszy, napotkamy kaskady i zobaczymy zwykle nieosiągalne widoki, a te zapierają dech w piersiach i należą do jednych z najpiękniejszych jeśli chodzi o proponowane przez nas trasy. Te spływy należą do wymagających, głównie ze względu na ich długość, czas spędzony na wodzie i temperaturę.  Dystans jaki musimy przepłynąć to ok. 30 km.  i zajmuje to od. 4 do 5 godzin, ubrani jesteśmy w specjalne kombinezony piankowe, które uchronią nas przed zimnem. Poza tym, mimo nurtu i kaskad na naszych pontonach jest całkowicie bezpiecznie, nie ma możliwości abyśmy z nich wypadli. Ze względu na tak długą wyprawę, zatrzymamy się, zapalimy ognisko i upieczemy kiełbaski lub ugotujemy gulasz.

CENA

SPŁYW GÓRNYM SANEM

od 150 zł

za osobę

Co jest w cenie?

 • spływ pontonowy,
 • opieka instruktorów,
 • opieka ratownika,
 • instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad pływania pontonem,
 • zapewnienie sprzętu asekuracyjnego – kamizelki dobrane do wagi dla każdego uczestnika, kombinezony piankowe,
 • pagaje,
 • pontony NORD BOAT i WATS,
 • ognisko podczas spływu,
 • Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika.

Trasa

DWERNIK - RAJSKIE

Spływy pontonowe w Bieszczadach, Górny San dla Grup Zorganizowanych

Proponowana trasa to zdecydowanie bardziej dziki odcinek Sanu, co czyni go wyjątkowo pięknym i zawsze robiącym wrażenie na uczestnikach spływu. Płynąc otaczają nas piękne widoki, wśród których, zawsze odkryjesz coś nowego: ukryty wodospad, pozostałości po nieistniejących miejscowościach, czy przebiegającą zwierzynę. Płyniemy około 30 kilometrów, zajmie nam to od 3 do 4 godzin. W międzyczasie zatrzymamy się, aby wspólnie rozpalić ognisko, zjeść gulasz, odkryć zapomnianą już miejscowość. Po krótkiej regeneracji ruszymy dalej do miejscowości Rajskie. Nurt w tym okresie jest zdecydowanie szybszy, napotkamy kaskady, na pewno serce zabije troszkę szybciej. Nie jest to spływ, który można nazwać ekstremalnym, ale jest to zdecydowanie ciekawa przygoda w bezpiecznych dla płynących warunkach.

Ilość kilometrów 

 30 km

Pływamy

marzec – kwiecień

Czas trwania

6-7 godzin

Możliwość organizacji ogniska

Jak przebiega spływ?

Trasa spływu Górnym Sanem przebiega przez 3 wysiedlone miejscowości. Przybijemy do brzegu w Tworylnem – w miejscu dawnych bojkowskich zagród rozpalimy ognisko, niczym Bear Grylls – poszukamy chrustu, drewna a ogień wykrzeszemy. Jedzenie będzie już iście królewski – kiełbaski – proziaki, gulasz  kociołka podgrzewany na ognisku. Sałatka z liści czosnku niedźwiedziego – jeśli będzie rósł nad brzegami Sanu. Po ognisku przespacerujemy się po terenie wysiedlonych miejscowości. Wczesną wiosną doskonale widać zarysy dawnych zabudowań , studni itp. Takie otoczenie potęguje smak ….  🙂

Jak zarezerwować?

PRZEZ INTERNET

kontakt@zielonyponton.pl

TELEFONICZNIE

13 30 67 888
697 075 795
Pon-Sb 9:00-18:00

W PUNKCIE SPRZEDAŻY

 1. W Uhercach Mineralnych przy drezynach rowerowych
 2. Zagórz ul. Bieszczadzka 5

FAQ

Czy będziemy mokrzy? Jak się ubrać? Czy każdy wiosłuje? czyli NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Najlepsze procedury bezpieczeństwa

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

NAJLEPSZY SPRZĘT

WIĘKSZY NURT POKONAMY Z ŁATWOŚCIĄ! Sprzęt jaki posiadamy bez problemu poradzi sobie na najbardziej wymagających rzekach. Jest wytrzymały, wywrócenie go jest praktycznie nie wykonalne, a kamienie w żadne sposób nie uszkodzą pontonu. Siedząc prawidłowo w pontonie nie ma możliwości abyśmy wpadli do wody. Nauka pływania pontonem przychodzi bardzo szybko, jest intuicyjna, poradzą sobie najmłodsi jak i starsze osoby. Podczas spływu na odcinku górnego Sanu, płynie z Wami instruktor, który będzie Wam pomagał podczas całego spływu.

OBSŁUGA

Podczas spływu na górnym Sanie, na każdym pontonie będzie czuwał nad Waszym bezpieczeństwem nasz instruktor.  Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni ludzie, którzy mają za sobą wiele spływów z różnorodnymi grupami, od najmłodszych, po grupy seniorów czy osoby niepełnosprawne. Pływamy tylko na sprawdzonym przez nas odcinku trasy wyposażeni w apteczkę ratowniczą R1.

Galeria

Spływy GÓRNYM SANEM