Na czym polega BumperBall?

BUMPER BALL zwany inaczej Body Zorbem to absolutna nowość w propozycjach aktywnego wypoczynku. Zabawa Bumper Ballami jest dostępna w kilku miejscach w Polsce, a teraz także w Bieszczadach.

Bumper Balle to pochodna sferycznych kul zorbingowych. Są one jednak dużo mniejsze w porównaniu do kul ZORBINGOWYCH. Kule BB zakładamy na siebie niczym plecak, i wystają nam z nich jedynie nogi. Możemy sami się poruszać a nas otacza zderzak z gumy i powietrza. Czujemy się bezpieczni jak w kokonie. Sami wyobraźcie sobie jakie daje to możliwości zabawy!

Dzięki specjalnej konstrukcji kul, która pozwala na samodzielne poruszanie się, swobodne oddychanie, turlanie, odbijanie od przeciwników. Jednym zdaniem wszystko, na co podpowie ułańska fantazja!

ZABAWA NIE Z TEJ ZIEMI przeznaczona zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Dla kogo jest  Bumper Ball?

W skrócie ta forma SZALONGO SPORTU jest idealna dla:

grup szkolnych:  jako uatrakcyjnienie wycieczek szkolnych, Zielonych Szkół, kolonii czy obozów.

imprez firmowych: na równego rodzaju spotkania integracyjne na świeżym powietrzu

Pikników rodzinnych i eventow:  sprawdza się doskonale na rodznne imprezy robione przez instytucje, stowarzyszenia, festyny czy koncerty. W atrakcjach w kulach mogą uczestniczyć nawet bardzo małe dzieci pod opieką dorosłych

Szalona zabawa dla KAŻDEGO

Jeśli chcesz zamówić szaloną zabawę w kulach Bumper Ball skontaktuj się z nami.

SCENARIUSZE ROZGRYWEK:  

 

BumperBall Bieszczady4Piłka nożna w kulach BB

Bodaj najbardziej znana i najpopularniejsza  gra z wykorzystaniem BB jest piłka nożna. Zasady gry jak przy klasycznej odmianie, nadal wygrywa drużyna, która strzeli do bramki przeciwnika jak najwięcej goli,. Jednak już podczas gry szybko staje się jasne, co tak naprawdę przynosi największą radość i frajdę.

BumperBall Bieszczady5

Distruction derby/ Last Ball Standing

Wyznaczamy pole gry, wyznaczamy drużyny lub pojedynczych zawodników, ustalamy reguły gry – czy ma być to walka każdy z każdym czy ma być zwycięzca, czy robimy starą dobrą demolkę, aż zostanie jeden! Otoczeni kulami z odciągami czujemy się jak bańce mydlanej, bezpieczni jak w kokonie i nie omieszkamy tego wykorzystać! Naszym zadaniem będzie spowodować upadek przeciwnika samemu pozostając na nogach! Seria szybkich rozgrywek wyłoni zwycięzcę! „LAST BALL STANDING”

BumperBall Bieszczady1

 BUMPER Kontra-Banda

Wyznaczamy dwie lub 3 osoby na „Strażników”, reszta zostaje „przemytnikami”. Przemytnicy mają za zadanie przemycać worki z jednej strony boiska lub wyznaczonego placu na drugą stronę, a strażnicy mają za zadanie ich powstrzymać, poprzez zestrzelenie kulą – czyli w tym wypadku całym sobą ? Strażnicy mogą potykać się i spadać dowolną liczbę razy, jednak gdy strażnik powali przemytnika – ten wypada z gry. Strażnicy musza zlikwidować przemytników zanim ci zdążą przenieść cały ładunek. Wygrywa jedna z drużyn.

BumperBall Bieszczady6

Ludzkie kręgle

Wyznaczamy dwie, lub więcej z pośród których jedna jest „kręglami” a druga kulą do kręgli. Drużyna kręgli musi utrzymać wyznaczone pozycje stojąc w szeregu, podczas gdy zawodnicy „kuli” rozpędzają się i próbują strącić jak najwięcej kręgli. Strącony kręgiel to taki, który nie utrzyma się na nogach lub wypadnie poza wyznaczony obszar. Każdy strącony kręgiel to punkt dla drużyny przeciwnej. Przeciwnicy uderzają kręgle pojedynczo, po każdej turze kręgle ustawiają się na nowo, mogą jednak zmienić swoje ustawienie. Po turze następuje zmiana – wygrywa drużyna z największa liczbą punktów za strącone kręgle.

BumperBall Bieszczady2Bitwa na kule/Capture the package

Reguły zabawy podobne do  capture the flag. Dwie drużyny mają za zadanie ochronić swój pakunek utrzymując go w wyznaczonym plus i jednocześnie spróbować odebrać pakunek przeciwnikowi z jego pola. Pakunki można przenosić tylko trzymając go w nogach – nie można nim kopać lub rzucać. Wygrywa ta drużyna, która pod koniec czasu gry będzie miała większą ilość pakunków. Taka sama ilość oznacza remis.

 BumperBall Bieszczady3Rolling Stone

W tym scenariuszu chodzi przede wszystkim o to by wyłonić prawdziwego mistrza rollowania. Z niewielkim rozbiegiem zawodnik musi nabrać prędkości i podwijając nogi kręcić się aż do zatrzymania, technika dowolna, lub wcześniej ustalona przez grupę. Liczy się odległość! Nawet krótki postój traktowany jest jako miejsce zatrzymania się.