O nas | Spływy Pontonowe w Bieszczadach

O NAS
Spływy pontonowe w Bieszczadach

ZIELONY PONTON

Zielony Ponton pływa po Sanie od 2014 roku (jako osobna firma od 2018). Specjalizujemy się przede wszystkich w spływach rzecznych w na rzece San oraz w  turystyce aktywnej w Bieszczadach. Posiadamy uprawnienia organizatora turystyki, pracujemy z doświadczonymi instruktorami, zainwestowaliśmy w najlepsze w Bieszczadach pontony raftingowe, mamy ich największą ilość. Możemy obsłużyć do 200 osób jednorazowo. Połączyliśmy spokojne, rekreacyjne spływy z dawką wiedzy o przyrodzie, historii, kulturze  regionu tworząc produkt turystyczny pod nazwą Zielony Ponton.  Zapraszamy Was na rodzinną przygodę w Bieszczadach!

Spływy pontonowe Sanem stają się niemal obowiązkowym punktem wycieczek w Bieszczady, podobnie jak flisackie spływy w Pieninach.

JAK TO SIĘ ZACZEŁO?

Jesteśmy zespołem ludzi, którzy od 2009 roku związał swoje losy z bieszczadzką turystyką. Było to jeszcze na studiach, gdzie nasza pasję do górskich wędrówek i zamiłowanie do aktywnego wypoczynku przekuliśmy na ofertę turystyczną. Przez ten okres zyskaliśmy ogromne doświadczenie. W 2012 postanowiliśmy sprofesjonalizować się jeszcze bardziej i otrzymaliśmy uprawnienia organizatora turystyki (Biuro Podróży PAWUK). Od 2013 roku zaczęliśmy organizować wycieczki ze spływami rzecznymi na rzece San. Od 2014 roku posiadamy własny sprzęt najwyższej jakości oraz doskonale przygotowaną kadrę! W 2018 postanowiliśmy że ZielonyPonton zostanie osobną firmą aby jeszcze lepiej skupić się na jakości i rozwoju marki. W naszym regionie to my wyznaczamy standardy obsługi, bezpieczeństwa i jakości! 

Nasze pontony w mediach

Doświadczona kadra i najlepszy sprzęt

SPRZĘT KTÓRYM PŁYWAMY

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki, firmy NordBoat i WATS dostarczają sprzęt także służbą ratowniczym, takim jak WOPR i GOPR. Pontony są 5 i 7 osobowe. Dzięki swojej budowie   są niezatapialne – posiadają 7 niezależnych osobno pompowanych komór. Nie ma możliwości ich przypadkowego wywrócenia – dlatego na spływie nikt się nie zamoczy, chyba ze podczas bitwy wodnej w ciepły dzień.  Spływy pontonowe są doskonałym pomysłem dla osób które dopiero chcą zacząć przygodę ze spływami rzecznymi lub rodzin z dziećmi – które obawiają się wywrotnych kajaków. Spływ Zielonym Pontonem jest absolutnie bezpieczny. Każdy obowiązkowo otrzymuje kamizelkę asekuracyjną polskiej firmy OLIMP, drewniany pagaj firmy Szmagliński oraz worek wodoszczelny np. na dokumenty.

OBSŁUGA

Sprzęt który używamy sam w sobie zapewnia bezpieczeństwo. San nie należy do rzek rwących a jego średnia głębokość to 30-40 cm na większości trasy. Na tym jednak nie poprzestajemy – Waszego bezpieczeństwa pilnują najbardziej doświadczeni w Bieszczadach instruktorzy i ratownicy z Bieszczadzkiego Centrum Ratownictwa Wodnego. Na tym jednak nie poprzestajemy – podczas obsługi naszych grup korzystamy z własnych wypracowane kilkuletnim doświadczeniem procedury spływów. Z roku na rok nasi instruktorzy zwiększają swoje kwalifikacje, podczas kursów i szkoleń. Nasza zawsze uśmiechnięta kadra instruktorów i ratowników ma za sobą wiele spływów pontonowych.

Nasze spływy zabezpieczają doświadczeni ratownicy Bieszczadzkiego Centrum Ratownictwa Wodnego LesTur

lestur-logo-biale-small-

Posiadamy uprawnienia organizatora turystyki, więc kompleksowo organizujemy każdy spływ oraz imprezy turystyczne!