SPŁYWY PONTONOWE DLA SZKÓŁ

Bezpieczna przygoda dla dzieci i młodzieży

Wycieczki w Bieszczady to nie tylko górskie wędrówki, zabytki i muzea! Bieszczady mają jeszcze jedną wspaniała atrakcję, która łączy zdobywanie wiedzy z wspaniałą przygodą. Są to bezpieczne spływy pontonowe rzeką San. Zielony Ponton to bezpieczna i niezapomniana przygoda. Dolina Sanu to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek! San na odcinkach spływów dla szkół jest spokojną i łagodną rzeką , której średnia głębokość do 30-40 cm. Pływamy jedynie w sprzyjających warunkach.  Każdy z uczestników ma obowiązkowo złażoną kamizelkę asekuracyjną.

Płyniemy zawsze pod opieką instruktorów i ratownika WOPR. To nie tylko spływ, ale pouczająca wycieczka, która może mieć walor edukacyjny. Instruktor lub przewodnik opowiada o geografii terenu, wspaniałej polskiej przyrodzie. Na Państwa życzenie możemy na spływ zabrać ornitologa, który ze spływu uczyni wodny birdwatching, a dzikiego wodnego ptactwa po drodze nie brakuje. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Wyobraźcie sobie, że niemal cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie!

Proponowany wariant spływu

 

SANOK - LISZNA

 

Cena spływu zawiera

W cenie zawiera się: spływ pontonowy na wybranej trasie, opieka instruktorów, opieka ratownika WOPR, instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad pływania pontonem, zapewnienie sprzętu asekuracyjnego - kamizelki dobrane do wagi dla każdego uczestnika, pagaje, pontony NORD BOAT, Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika

Pozostałe trasy

Zobacz proponowane inne warianty tras

Wyświetl

  SPRZĘT I OBSŁUGA

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki, firmy NordBoat i Watts dostarczają sprzęt także służbą ratowniczym.Pontony są niezatapialne, nie da się też go przypadkowo wywrócić.Nie potrzebujesz doświadczenia inaczej niż w przypadku kajaków.

DLACZEGO WARTO Z NAMI PŁYWAĆ?

Sprawdź dlaczego organizujemy najlepsze spływy pontonowe w Bieszczadach

BEZPIECZEŃSTWO

Najwyższe standardy bezpieczeństwa, wypracowane kilkuletnim doświadczeniemNie zatrudniamy przypadkowych ludzi, nasza kadra instruktorów i ratowników, ma za sobą wiele spływów pontonowych. Działamy całkowicie legalnie, posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i uprawnienia.

Nasze spływy zabezpieczają doświadczeni ratownicy

Bieszczadzkiego Centrum Ratownictwa Wodnego LesTur


OPCJE DODATKOWE

Gra terenowa + spływ pontonowy

Propozycja na cały dzień!

Ognisko na spływach

Smaczne zakończenie spływu


JEŚLI CHCEMY BYĆ CAŁKOWICIE SPOKOJNI O NASZ SPRZĘT ELEKTRONICZNY ZALECAMY  ZOSTAWIĆ GO NA BRZEGU, UNIKAJĄC JEGO UTRATY (NP. GDY UPUŚCIMY GO DO WODY)

Co ze sobą zabrać?

 

Odpowiednie buty – wybierając się na spływ pamiętajmy zawsze o odpowiednim obuwiu: najlepiej buty wodne lub sandały (ale nie klapki i japonki). Możemy płynąć oczywiście w trampkach lub innym obuwiu sportowym, ale musimy być przygotowani na ich zamoczenie.

Woda i batonik energetyczny – pamiętajmy o zabraniu ze sobą wody mineralnej lub innego napoju, szczególnie w upalne dni. Przy dłuższych spływach przydatne będą kanapki lub batoniki energetyczne.

Nakrycie głowy / krem do opalania – spływ pontonowy podczas upalnych dni to idealny sposób na zaznanie ochłody, pamiętajmy jednak o czapkach, kapeluszach czy chustach na głowę, które będą nas chronić przed mocnym słońcem. Zabierzmy ze sobą również kremy do opalania z filtrem UV.


DOKUMENTY DO POBRANIA

ZGODA RODZICÓW

Każdy niepełnoletni uczestnik musi posiadać podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na uczestnictwo w spływie. ZOBACZ

REGULAMIN SPŁYWU

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem spływów pontonowych. ZOBACZ