Spływy pontonowe dla szkół

Wycieczki w Bieszczady to nie tylko górskie wędrówki, zabytki i muzea!

Bieszczady mają jeszcze jedną wspaniała atrakcję, która łączy zdobywanie wiedzy z wspaniałą przygodą. Są to bezpieczne spływy pontonowe rzeką San. Zielony Ponton to bezpieczna i niezapomniana przygoda.

Dolina Sanu to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek! San na odcinkach spływów dla szkół jest spokojną i łagodną rzeką , której średnia głębokość do 30-40 cm. Pływamy jedynie w sprzyjających warunkach.  Każdy z uczestników ma obowiązkowo złażoną kamizelkę asekuracyjną. Płyniemy zawsze pod opieką instruktorów i ratownika WOPR. To nie tylko spływ, ale pouczająca wycieczka, która może mieć walor edukacyjny. Instruktor lub przewodnik opowiada o geografii terenu, wspaniałej polskiej przyrodzie. Na Państwa życzenie możemy na spływ zabrać ornitologa, który ze spływu uczyni wodny birdwatching, a dzikiego wodnego ptactwa po drodze nie brakuje. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Wyobraźcie sobie, że niemal cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie!

Plan spływu pontonowego

1. Przejazd do miejsca spływu nad rzeką San.

2. Spotkanie z instruktorem/ratownikiem, dobór sprzętu asekuracyjnego, pagajów i dobór załóg pontonów. Nasze pontony to świetnej klasy pontony raftingowe firmy NordBoat, ze wzmocnionym dnem oraz częścią rufową, które potrafią wytrzymać o wiele więcej niż spokojne rekreacyjne spływy na Sanie! Każdy ponton zrobiony jest z wielowarstwowego materiału odpornego na przetarcia. System 7 komór powietrznych gwarantuje niezawodność! Pontony są 5-osobowe w charakterystycznym zielonym kolorze! Jednorazowo mogą popłynąć grupy nawet do 50 osób (po wcześniejszym uzgodnieniu nawet większe)!

3. Spływ pontonowy na wybranej trasie rzeką San – od 1,5 do 5 godzinne spływy! Spływ pontonowy w Bieszczadach na rzece San należy do rekreacyjnych. Spokojne odcinki rzeki są doskonałe dla odpoczynku grup, które w bezpieczny sposób chcą zaznać podróżowania z nurtem. Wspaniałe są natomiast widoki towarzyszące takiej podróży. Będziemy mijać zielone wzgórza, osuwiska, rzadkie okazy ptaków, a ponad wodę nieraz wyskoczy górski pstrąg. Trudno o bliższy i bardziej naturalny kontakt z naturą i dziką przyrodą!

Dokumenty do pobrania

ZGODA RODZICÓW

Każdy niepełnoletni uczestnik musi posiadać podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na uczestnictwo w spływie. Do pobrania tutaj.

REGULAMIN SPŁYWU

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem spływów pontonowych. Do pobrania tutaj.

UMOWA ZGŁOSZENIA

Formularz/umowa zgłoszenia, która reguluje szczegóły zamówienia i zobowiązań pomiędzy stronami.

Dlaczego Zielony Ponton?

Bezpieczeństwo

Spływ pontonowy bieszczady-san (1)

Jest to spływ rekreacyjny jednak trzymamy się bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa, zapewniając Wam komfort i świetną zabawę. Na sześciostopniowej skali trudności gdzie I oznacza najłatwiejsza a VI skaranie trudną rzekę, San plasuje się nawet poniżej I kategorii (między 0-I). Dlatego określamy je jako BARDZO ŁATWE –  pływały z nami 3 letnie dzieci pod opieką uśmiechniętych rodziców oraz wycieczki emerytów. Rzeka San na proponowanych odcinkach jest płytką rzeką – średnia głębokość to 30-40 cm – świetnie pokazuje to film. Trasy są dobrane tak, aby były bezpieczne, dostosowane do wieku oraz odpowiednie długie. Każdorazowo płynie z nami ratownik WOPR oraz instruktor, płyniemy w określonym szyku. Każdy z uczestników obowiązkowo zakłada kamizelkę asekuracyjną, dobraną do wagi.

Sprzęt i obsługa

Spływ pontonowy bieszczady-san (11)

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki. Firma NordBoat dostarcza sprzęt także służbą ratowniczym. Nie są to zwykłe ceratowe dmuchawce, ale bardzo wytrzymałe wyczynowe konstrukcje. Wysoka wytrzymałość materiału z którego jest zrobiona sprawia że jedyne na czym się skupiacie to przyjemność ze spływu. My dbamy o Wasze bezpieczeństwo. Pontony są niezatapialne, 5 komorowe wykonane z wytrzymałego kilkuwarstwowego tworzywa z siatką winylową w środku. Pontonu nie da się też przypadkowo wywrócić. Pod względem bezpieczeństwa pontony są bardziej zalecane niż kajaki, którym przypadkowe wywrotki mogą się przydarzyć. Na każdym z pontonów jest także worek wodoszczelny (10l) i zestawy opatrunkowe.

Praktyczne porady

Co ze sobą zabrać?

pontony-29

Odpowiednie buty – wybierając się na spływ pamiętajmy zawsze o odpowiednim obuwiu: najlepiej buty wodne lub sandały (ale nie klapki i japonki). Możemy płynąć oczywiście w trampkach lub innym obuwiu sportowym, ale musimy być przygotowani na ich zamoczenie. Woda i batonik energetyczny – pamiętajmy o zabraniu ze sobą wody mineralnej lub innego napoju, szczególnie w upalne dni. Przy dłuższych spływach przydatne będą kanapki lub batoniki energetyczne. Nakrycie głowy / krem do opalania – spływ pontonowy podczas upalnych dni to idealny sposób na zaznanie ochłody, pamiętajmy jednak o czapkach, kapeluszach czy chustach na głowę, które będą nas chronić przed mocnym słońcem. Zabierzmy ze sobą również kremy do opalania z filtrem UV.

JEŚLI CHCEMY BYĆ CAŁKOWICIE SPOKOJNI O NASZ SPRZĘT ELEKTRONICZNY ZALECAMY  ZOSTAWIĆ GO NA BRZEGU, UNIKAJĄC JEGO UTRATY (NP. GDY UPUŚCIMY GO DO WODY)

Trasy spływów

Trasy spływów musza być dostosowane w pierwszej kolejności  do panujących warunków. Jeśli stan wody pozwala, możliwy jest spływ na wszystkich proponowanych odcinkach. Jesli stan wody budzi zastrzeżenia proponujemy trasy które będą najkorzystniejsze. W drugiej kolejności dobieramy trasy  wieku oraz możliwości fizycznych uczestników. W miesiącach gdzie odbywa się najwięcej spływów z grupami szkolnymi stan wody pozwala zwykle na wybór pomiędzy trasami. Najlepsze warunki panują od końca kwietnia do końca czerwca. W miesiącach wakacyjnych mamy zwykle niższe stany wody, ale pozwala ona na organizację spływu na trasach od Sanoka do Ulucza.  

Dla szkół podstawowych:

Zalecamy aby czas spływu pontonowego nie przekraczał 1,5 h i odległość nie przekraczająca 5-7 kilometrów. To optymalny czas dla naszych najmłodszych uczestników zabawy aby utrzymać ich zainteresowanie i wspaniała zabawę. 

Dla młodzieży i studentów :

Młodzież szkolna i licealna z powodzeniem poradzi sobie już z dłuższymi trasami dlatego proponujemy trasy 10-17 km, podczas których np. sami rozpalą ognisko przy użyciu krzesiwa i wspólnie usmażymy kiełbaski na brzegu. Czas trwania takich pontonowych wypraw to 3-4 godzin. 

W przypadku starszej młodzieży możliwe są także wyprawy pontonowe - całodniowe. Trasa jaką pokonujemy to ok 30 km z dwoma postojami na posiłek na brzegu. Na specjalne zamówienie możemy zorganizować nawet kilkudniowe wyprawy. 

Cennik spływów pontonowych dla grup szkolnych

Ognisko na brzegu:

15 zł/osoba

catering_ognisko

 

TRASA KRÓTKA

DLA NAJMŁODSZYCH od 1,5-2 godzin

Dla najmłodszych proponujemy trasy krótkie – 4-5 kilometrowe, które pokonuje się w 90-120 minut. Są to trasy (przy odpowiednim stanie wody) Zwierzyń – Średnia Wieś, Lesko – Postołów, Sanok – Międzybrodzie. Każda z tych tras jest wspaniała pod względem widokowym i gwarantuje, że zobaczymy okazy dzikich ptaków, o których opowie instruktor spływu. Przy krótkich trasach dzieci będą okazywać ciągłe zainteresowanie.

TRASA DŁUGA

 od 2,5-4  godzin

Dla nieco starszych grup proponujemy trasy mierzące od 10 do 17 km, których pokonanie zajmuje od 2,5 do 4 godzin. W okresie kwiecień – czerwiec możliwe trasy spływów to: Zwierzyń – Lesko, Lesko – Zagórz, Sanok – Mrzygłód. Taka wycieczka jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie pobytu w Bieszczadach. Szczególnie polecamy grupom, które chcą się w przyjemny i aktywny sposób zregenerować po górskich wycieczkach.  W trakcie spływu możemy zorganizować ognisko.

 

 

CENA 35 zł/osoba

opiekunowie bezpłatnie

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasza pytanie pod numerem telefonu 

721 215 453 lub mailem  rezerwacja@zielonyponton.pl

 

Rezerwacja ZielonegoPontonu