Tak, gwarantuje to niewywracany sprzęt, wypracowane procedury bezpieczeństwa, rekreacyjny odcinek Sanu, kamizelki asekuracyjne oraz doświadczona obsługa. Zawsze jest z nami ratownik - choć na ponad 3000 spływów nigdy nie musiał interweniować 🙂
Zawsze podczas spływu towarzyszy Wam ratownik, instruktorzy (płyną na końcu i na początku spływu) trzymając wszystkie pontony w zwartej grupie.
Jest to element obowiązkowy! Każdy z uczestników (bez wyjątków!) Musi ja założyć . dysponujemy 6 rozmiarami kamizelek dostosowanymi do wagi uczestników. Każdy uczestnik jest osobno sprawdzany czy poprawnie założył kamizelkę zanim wsiądzie do pontonu.
To zależy tylko od Was. W pontonach jest sucho a woda raczej nie dostaje się do pontonów. Warto jednak pamiętać o butach, które można zamoczyć - to zdarza się najcześciej. Ale wyobraźcie sobie że płyniecie na pontonie, z nieba leje się czerwcowy żar a Wy możecie rozegrać bitwę wodną mocząc wszystkich w pontonie obok. Co zrobicie ? 🙂
Obowiązkowym wyposażeniem są buty które można zamoczyć (buty wodne, sandały, trampki - odradzamy klapki i japonki - odpływają 🙂 ). Ubiór musi być przede wszystkim dopasowany do pogody. Jeśli jest gorąco i bezchmurnie - koszulka, spodenki i czapka z daszkiem spełnią swoje zadanie! jeśli będzie chłodniej warto wziąć dłuższą bluzę lub kurtkę przeciwwietrzną. W przypadku żaru z nieba możemy nawet posmarować się kremem z filtrem UV.
Zła pogoda to taka , która uniemożliwia realizację spływu, nie pozwala zagwarantować bezpieczeństwa lub po prostu odbiera przyjemność z tej atrakcji. W takiej sytuacji odwołujemy lub - jeśli jest taka możliwość - przesuwamy spływ. W wypadku całkowitego odwołania spływu z powodu niesprzyjającej pogody zwracamy 100% koszty spływu (jeśli już został opłacony, łącznie z zaliczką ).
Dzisiejsza technika pozwala nam bardzo precyzyjnie przewidzieć wiatr, opady, wyładowania i temperaturę dlatego informujemy o możliwych komplikacjach zwykle poprzedniego dnia, przed spływem. Nigdy nie ryzykujemy przy grupach szkolnych, dlatego odwołujemy lub przesuwamy (jeśli to możliwe) spływ w przypadku: - zbyt wysokiego stanu wody (nurt jest zbyt szybki) - Kiedy temperatura spadnie poniżej 10 st - przy wietrze powyżej 50 km na godzinę - Zagrożeniu burzowym (chodzi przede wszystkim o wyładowania) - Przy deszczowej pogodzie (nie jest to niebezpiecznie, ale nieprzyjemne )
Tak, Nie ma możliwości popłynięcia bez wcześniejszej rezerwacji. To ważne ze względu na organizację przez ZielonyPonton odpowiedniej ilości obsługi , ratowników i Waszego Ubezpieczenia. Najlepiej zarezerwować spływ jak najszybciej - by nie obawiać się o brak miejsc.
Podczas rezerwacji poinformujemy Was o wszystkich formalnościach i dokumentach. Istotną informacją np. jest że każdy z uczestników(grupy szkolne) musi mieć pisemną zgodę opiekuna na spływ pontonowy.
Tak, w cenie zawarliśmy ubezpieczenie "NNW + Aktywności sportowe". Abyśmy Was ubezpieczyli będą potrzebne dane do ubezpieczenia od każdego z uczestników - w pierwszej kolejności podpiszemy Umowę o przekazanie danych zgodną z RODO.
Pontony dla grup dzieci szkolnych są 7 osobowe! Celowo wybraliśmy taką wielkość , ponieważ z łatwością jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednią obsadę, aby na każdym pontonie znajdowała się minimum 1 osoba dorosła, a ich wielkość pozwala na łatwe manewrowanie nawet z małymi dziećmi. 9 i więcej osobowe pontony nie są już tak sterowne.
TAK, na tym polega cała zabawa:) Płyniemy razem i pracujemy jak drużyna - musimy czym prędzej znaleźć lidera i wspólny język! Ale nie martwcie się - nie trzeba dużo wiosłować - nurt niesie nas sam, Pagaje służą jednak też do sterowania całym pontonem.
Z niemal 5 letniego doświadczenia wiemy - ze optymalną trasą dla grup szkolnych to ok. 8 km, czas na pokonanie takiego odcinka to ok. 1,5 do 2 h i zależy od kilku czynników: Między innymi od stanu wody, pracy uczestników spływu a nawet wiatru. Całkowity czas, jaki trzeba zaplanować sonie na spływ ze szkoleniem i powrotem to około 3 - 3,5 godziny.
Zdecydowana większość naszych grup to około 30-50 osobowe załogi. Jednak posiadamy sprzęt aby jednocześnie zorganizować spływ na 4 pełne autokary - czyli około 200 osób.

DOKUMENTY DO POBRANIA